Filozofia miłości – pierwsza polska gra Visual Novelfilozofia miłości - okładka

Filozofia miłości to nowa gra na telefon z serii visual novel, czyli tzw. gra w formie powieści. Jej główną postacią jest miły i inteligentny chłopak, chociaż może trochę nieporadny,  który dostał się na studia filozoficzne. Jest to jak głosi nazwa, pierwsza polska gra Visual Novel, która bardzo szybko zyskała popularność.

Gracz wciela się w rolę tego chłopaka i zaczyna swoją przygodę ze studiami. Melduje się akademiku, wprowadza do pokoju, ogląda kampus uniwersytecki i poznaje wielu ciekawych ludzi, oczywiście również dziewczyn.

Filozofia miłości - nigdy nie wiesz, kiedy się zakochasz

Sytuacja sama się rozwija, trzeba tylko podejmować odpowiednie decyzje, gdyż to od nich zależy, z którą dziewczyną w końcu uda się nam wejść w intymną relację, poderwać ją itp. Bardzo przyjemna, trochę nostalgiczna gra o życiu, świetnie napisana, traktuje o ludziach wchodzących w dorosłość, do których i my należymy. Nie jest to gra akcji i jak przystało na gatunek z którego się wywodzi jest to „Nowela wizualna”, a więc nie ma w niej zręcznościowej akcji, a za to jest duża dawka emocji, trochę wzruszenia i oczywiście naszych decyzji. Gra ma ładną grafikę w stylu mangi i anime i przyjemną muzykę. Ponieważ została ona opracowana przez polskie studio Mobinet Games, jest oczywiście także osadzona w naszych realiach.

Gra Filozofia miłości ma jeszcze jedną ciekawą zaletę, a mianowicie lekką dawkę filozofii, która sama wchodzi do głowy.  Pojawiają się tutaj sylwetki antycznych greckich filozofów, ścierają się światopoglądy, co więcej sami możemy wziąć udział w dyskusji i wybrać swoją filozofię życia:).

Gra jest dostępna na system Android w serwisie Google Play (na telefony i tablety) lub także można kupić wersję na PC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *