Mentalista – mentalne zauroczenie

Serial Mentalista zyskał dużą popularność dzięki postaci głównego bohatera, detektywa – konsultanta, odgrywanej przez Simona Bakera, czyli nieziemsko przystojnego aktora pochodzącego z Australii.

Mentalista

Główny bohater Mentalisty – Patrick Jane – w pełnym umundurowaniu: garniturze i z filiżanką herbaty.

Aktor Simon Baker gra bezczelnego i wiecznie uśmiechniętego konsultanta będącego na usługach biura śledczego w Kalifornii. Grana przez niego postać – Patrick Jane – wyleguje się na skórzanej kanapie, popija herbatę z filiżanki przy okazji rozwiązując również zagadki morderstw dokonywanych w bogatych kalifornijskich rezydencjach.

Jednak życie Mentalisty nie jest usłane różami. Jego żona i dziecko zostali zamordowani przez psychopatę, który cały czas pozostaje na wolności. Patrick Jane pracując dla kalifornijskiego biura śledczego stara się dopaść mordercę i osobiście wymierzyć mu sprawiedliwość.

Simon Baker jako Mentalista

Simon Baker to przystojniak jakich mało. Anielski blondyn wygląda niezwykle elegancko.

Główny bohater ma wyjątkowe mentalne zdolności – potrafi odgadywać ludzkie myśli i szczegółowo analizować zachowania podejrzanych o morderstwa osób. Dlatego jest niezastąpiony podczas kolejnych toczonych śledztw. Jane chodzi jednak własnymi drogami, nie przejmuje się przepisami, jest niesforny i bezczelny, przysparzając przy tym sporo kłopotów swojej szefowej, która z kolei musi się tłumaczyć z jego zachowania swoim przełożonym.

Uśmiech nie schodzi mu z twarzy. Mentalista hipnotyzuje urodą.

Wszystkie wybryki uchodzą mu na sucho dzięki nienagannej aparycji,  zwariowanym pomysłom i szczerym uśmiechu przyklejonym do twarzy. Mentalista jest ideałem w którym kocha się niejedna kobieta. Nosi elegancki garnitur oraz kamizelkę rodem ze starych seriali kryminalnych. Uwodzi dowcipem, bezkompromisowością i rozbrajającą urodą. Chętnie używa swoich sztuczek, aby uzyskać cel.

Prywatnie Simon Baker uwielbia surfing. Wiadomo – pochodzi z Australii.

Często korzysta ze swoich wyjątkowych zdolności i hipnotyzuje ludzi bądź ich okłamuje. Patrick Jane emanuje serdecznością i elokwencją. Jego kolejne wybryki i pomysły sprawiają, że zyskuje coraz większą sympatię wśród fanów serialu. Tytułowy Mentalista hipnotyzuje pewnością siebie oraz dobrym smakiem.

Kochamy go do szaleństwa za szczerość oraz rozbrajający uśmiech, jakim obdarza wszystkich z ekranów telewizorów.

Patrick Jane

Tytułowy Mentalista popija herbatkę głowiąc się nad zagadką morderstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *