Tome of Endless Romance: Recenzja dodatku RPG

Gry RPG to interaktywne historie, rozgrywane przy stole z grupą znajomych. Zamiast po prostu czytać o postaciach przeżywających przygody, wcielasz się w jedną z postaci w grze prowadzonej przez narratora i sędziego, którym jest wyznaczony Mistrzy Gry. Dokonujesz wyborów, rozwiązujesz problemy i decydujesz, co stanie się dalej. To jak wejście do magicznego świata, w którym rządzi twoja wyobraźnia, a każda decyzja, którą podejmujesz, kształtuje historię waszej drużyny. Krótko mówiąc, gry RPG to przepustka do zostania bohaterem w swojej własnej opowieści! Najlepiej znane w Polsce systemy RPG to Dungeons and Dragons, obecnie 5 edycja, Warhammer Fantasy czy Pathfinder.

Wśród wielu dodatków RPG „Tome of Endless Romance” jest wyjątkową książką wypełnioną miłością i gorącym romansem, często pomijanym przez głównych wydawców. W przeciwieństwie do konwencjonalnych gier, ten unikatowy dodatek do RPG odważnie odkrywa przed graczami (a właściwie to mistrzami gry) sieć miłości, intymności i nieco mrocznych emocji, tchnąc nowe życie w przygody w grach fabularnych. Sprawdzimy teraz, co ciekawego można znaleźć w tej książce.

Pięćdziesiąt bohaterek w jednym tomie

Tome of Endless Romance przedstawia imponujący zestaw 50 postaci niezależnych, z których każda ma odrębną osobowość, questy i tęskni za miłością.

Od pechowej złodziejki po żyjącego w podwodnych krainach trytona zafascynowanego lądem, aż po orkowego zabójcę próbującego spokojnie przejść na emeryturę, po jeszcze bardziej niezwykłe postacie, oparte na motywach i rasach z Dungeons and Dragons, takie jak seksowna lamia, albo mroczna elfka z podmroku.

To, co wyróżnia tę kolekcję bohaterek, to jej wszechstronność. Mistrzowie Gry mogą używać tych postaci do stworzenia własnych przygód, a każdy NPC jest na tyle fascynujący, że można wokół niego zapleść całą historię. Postacie przedstawione w tej książce nie są trywialne, a wręcz przeciwnie, bo każda z nich posiada fascynującą historię. Niektóre z tych postaci mają nawet swoje sekrety, co jeszcze bardziej wzbogaca głębię tych pięćdziesięciu bohaterek.

 

 

Jedna z bohaterek w książce

Dodanie dwóch rodzajów cytatów dla każdej postaci, jednego zwykłego i jednego oznaczającego moment zakochania się NPC, pozwala je jeszcze lepiej zrozumieć. Cytaty te służą jako pomocne narzędzie dla Mistrzów Gry, oferując wgląd w emocje i myśli romantycznych bohaterek. Jeśli chodzi o questy i tło fabularne, to są one tutaj bardzo zróżnicowane od humorystycznych, po wypełnione przygodami, aż po poważne narracje, zapewniające różnorodny zakres tematów do odkrycia, które zawsze związane są w jakiś sposób z miłością. Niezależnie od tego, czy to wesoła, poważna czy pełna przygód opowieść, Tome of Endless Romance oferuje bogaty zbiór bohaterek który powinien pasować do każdej sesji gier fabularnych.

Ale lista postaci to nie wszystko, bo Mistrzowie Gry mogą skorzystać z jeszcze bardziej rozbudowanych narzędzi. Tabele generowania wyroczni (znanych jako oracles) i NPC, skupiających się na romantycznych spotkaniach, stanowi cenne źródło informacji dla MG, którzy chcą dodać jeszcze więcej głębi i spawić, żeby przygody były bardziej nieprzewidywalne. Te wyrocznie wraz ze setką propozycji romantycznych miejsc będą inspiracją do tworzenia niezapomnianych i wciągających scenerii dla romantycznych interakcji. Z tych narzędzi można korzystać na różne sposoby: od generowania postaci niezależnych po ułatwienia improwizacji podczas rozgrywki. Nacisk na generowanie pomysłów na nowe przygody i budowanie świata sprawia, że ten zestaw tabel, których jest ponad 20 stron jest nieocenionym nabytkiem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych Mistrzów Gry.

Książka wprowadza także pomniejszą boginię o imieniu Ange, która z pewnością nie jest typową boginią znaną D&D. Poza tym, mamy tu także 11 magicznych przedmiotów które powiązane są – nie inaczej – z miłością, namiętnością, no i z seksem.

Książka kończy się artykułem jak i dlaczego włączyć miłość i romans do sesji gier. Ten esej służy jako przewodnik dla Mistrzów Gry, podając w jaki sposób można wykorzystać romantyczne motywy w swoich sesjach gier fabularnych. Według autorów, włączenie miłości do sesji sprawi, że przygody staną się bardziej poważne i realistyczne.

Przygody solo RPG w Tome of Endless Romance

Dla samotnych poszukiwaczy przygód, czarujący świat „Tome of Endless Romance”, oferuje także pewne elementy związane z solo RPG. Chcesz zagrać sam? Żaden problem! Ta książka zawiera wyrocznie i tabele NPC, dając natychmiastowe pomysły na postacie i historie. Tworzenie głębokich postaci niezależnych jest proste, a każdy rzut kostką przynosi nieoczekiwane zwroty akcji i wiele emocji. Książka skupia się na elementach romantycznych, a więc jeżeli chcesz dodać szczyptę miłości do swoich sesji solo RPG, będziesz mógł łatwo wygenerować romantyczne relacje z różnymi bohaterkami. Jak już wspominaliśmy, ta książka pasuje do wielu systemów RPG, pozwalając na grę w praktycznie dowolnym systemie fantasy, a nawet steampunk czy horror, jeśli trochę dopasujesz tabele.

RPG w świecie miłości

Dodatki do gier fabularnych, w szczególności Dungeons and Dragons są zdominowane przez typowe przygody o smokach, orkach i skarbach ukrytych w lochach. Pod tym względem, „Tome of Endless Romance” jawi się jako bardzo oryginalny dodatek, który zrywa z tym schematami. Dowodzi to, że gry RPG mogą być dobrym medium dla bardziej dojrzałej opowieści, oferując emocję i zabawę związaną z romansem w RPG. Niezależny od systemu charakter dodatku sprawia, że jest on wszechstronny i odpowiedni dla wielu gier high-fantasy. „Tome of Endless Romance” jest naprawdę unikatowym dodatkiem do gier fabularnych.

„Tome of Endless Romance” jest dostępny w wersji cyfrowej na Itch.io, oraz jako książka na Amazonie. Dostępność w tych dwóch formatach powinna pasować każdemu Mistrzowi Gry.

„Tome of Endless Romance” obiecuje, że przeniesie cię w świat romansu i miłości w grze RPG i tą obietnicę spełnia. To książka pełna romantycznych historii, wyborów miłosnych i epickich emocji w podróży do serca ukochanej. Zbierz drużynę, chwyć kości w garść i zanurz się w przygodach pełnych namiętnych uścisków i szeptanych obietnic!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *