Pamiętniki Wampirów – serial o wielkiej wampirzej namiętności

Elena, Damon i Stefan

Pamiętniki Wampirów (The Vampire Diaries) to serial telewizyjny,  którego mamy okazję oglądać już czwarty sezon. Serial zapowiada się na sześć sezonów, także przed nami jeszcze wiele dobrego:)

Tematem przewodnim serialu jest oczywiście miłość i wszelkie jej odmiany, walka o władzę, żądza zemsty oraz wielkie emocje i namiętności.

Elena Gilbert - Pamiętniki Wampirów
Elena – to o nią tyle hałasu. Jedni chcą ją zdobyć, inni chronić, a jeszcze inni wykorzystać.

Serial Pamiętniki Wampirów posiada bardzo dobrze skrojony scenariusz,  szybkie sceny, duże zbliżenia, a co najważniejsze  emocje podkreśla świetnie wyselekcjonowana muzyka. Czasem można odnieść wrażenie, że ogląda się na ekranie telewizora nie serial, ale fajny teledysk.  To sprawia, że Pamiętniki Wampirów nie są typowym babskim serialem o miłości, ale chętnie oglądają je również panowie.

Stefan i Elena - Pamiętniki Wampirów
Stefan Salvatore zrobi wszystko, żeby utrzymać przy sobie Elenę.
Ale jeśli jego brat okaże się lepszy? Nosi fajne męskie paski Aliexpress.

Wiele muzycznych utworów zyskało nowe oblicze a nawet drugie życie, dzięki temu, że wykorzystano je do podkręcenia scen w serialu. Tak stało się np. z piosenką „All I Need”  Within Temptation , która stała się kultowym hymnem ku czci Deleny (czyli pary Eleny i Damona), czy pięknej i nad wyraz smutnej  piosenki „Daualogn”  zespołu Sigur Ros, będącej tłem dla sceny śmierci w końcówce trzeciego sezonu serialu. Tak więc widać, że muzyka i fabuła idą tutaj w parze i uzupełniają się nawzajem.

Damon i Elena - Pamiętniki Wampirów
Damon wypróbuje każdą sztuczkę, aby przyciągnąć do siebie Elenę.

Serial Pamiętniki Wampirów opowiada o namiętnym trójkącie miłosnym pomiędzy piękną młodą dziewczyną – Eleną Gilbert (postać grana przez aktorkę Ninę Dobrev), a dwójką rywalizujących ze sobą o jej względy braci wampirów – Stefana i Damona Salvatore (w tej roli kolejno Paul Wesley i Ian Somerhalder).

Elena, Damon i Stefan
Trójka głównych bohaterów serialu Pamiętniki Wampirów. Są młodzi, piękni i zdolni.

Akcja serialu toczy się w fikcyjnej, małej miejscowości Mystic Falls. Nie jest to jednak zwyczajne amerykańskie miasteczko. W Mystic Falls aż roi się od nadprzyrodzonych istot, takich jak wampiry, wilkołaki, hybrydy i wiedźmy.  Jedną z nich jest również główna bohaterka serialu Elena,  która jest doppelgangerem (czyli sobowtórem)  złej wampirzycy Katherine Pierce, znanej też jako Katerina Petrova.

Bonnie i Jeremy - Pamiętniki Wampirów
Drugoplanowa para – czarownica Bonnie i brat Eleny Jeremy Gilbert. Łączą ich ponadnaturalne umiejętności.

Siłą napędową serialu jest szybka akcja. Główni bohaterowie nieustannie muszą walczyć o przetrwanie i nie mają ani chwili wytchnienia.  Aby ochronić siebie i najbliższych są w stanie poświęcić wiele.

Serial Pamiętniki Wampirów przedstawia dwa rodzaje miłości, dobrą i odpowiedzialną miłość do wampira Stefana oraz trudną i pełne mroku uczucie do wampira Damona. Elena Gilbert miotana namiętnościami nie może podjąć decyzji o wyborze obiektu swoich uczuć.

tyler i caroline - pamiętniki wampirów
Wilkołak Tyler i  delikatna wampirzyca Caroline. Czy dominujący wampir Klaus zdoła rozdzielić tę parę kochanków?

Najbardziej wyczekiwaną chwilą jest ta, w której Elena i Damon będą mogli w końcu skonsumować swoje uczucie i scenarzyści serialu bardzo dobrze to wiedzą. Dlatego możemy spodziewać się, że scena ta będzie odwlekana jak najdłużej, gdyż kiedy tylko widzowie nasycą się  miłością Damona i Eleny, serial nie będzie już dla nich aż tak ciekawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *