7 najlepszych polskich piosenek o miłości

Piosenki o miłości wprowadzają w romantyczny nastrój, pobudzają uczucia i przywołują na myśl wspomnienia o ukochanej osobie.  W miłosnej balladzie obok muzyki ważne są również słowa. To teksty piosenek o miłości potrafimy powtarzać w kółko, przywoływać w myśli.  Poniższe zestawienie zawiera kilka polskich pozycji, których warto wysłuchać.

Varius Manx – Zanim zrozumiesz

Świetna,  trochę zapomniana piosenka o sile miłości i cierpieniu rozstania. Piosenkę w oryginale śpiewa pierwsza wokalista zespołu – Anita Lipnicka. Słowa piosenki ” Ona ma siłę, nie wiesz jak wielką…” nuciła swego czasu cała Polska.

O.N.A. – Kiedy powiem sobie dość

Agnieszka Chylińska jako młoda wokalistka zespołu O.N.A.  wspaniale oddawała emocje na scenie. „Czy warto było szaleć tak przez całe życie? Czy warto było kochać tak, aż do bólu ?” – słuchając drapieżnego głosu Chylińskiej za cało pewnością odpowiemy: tak, warto było!

Ich Troje –  A wszystko to, bo Ciebie kocham

Piosenka Ich Troje królowała przez wiele miesięcy na listach przebojów stając się hitem wakacyjnych dni. Aż trudno uwierzyć, że minęło już tyle czasu…  Wokalista grupy Michał Wiśniewski wybrał drogę skandalisty. Jednak początki jego kariery to właśnie ten wielki miłosny zryw, w którym uczestniczyła cała Polska.

Łzy – Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka

Pozostając w klimacie wakacyjnym nie sposób pominąć jednej z najważniejszych polskich miłosnych wakacyjnych hitów „Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka”.  Siłą tej piosenki jest przepięknie skomponowany tekst i czysty wokal Anny Wyszkoni.  To pozytywna i rymowana wersja miłosnej ballady:)

Myslovitz – Dla Ciebie

„Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko” – tak śpiewał Artur Rojek. Zespół Myslovitz było stać na naprawdę dużo, jeśli chodzi o polską muzykę. Cudowna piosenka o miłości, warto jej posłuchać.

Róże Europy – Jedwab

Niesamowita, magiczna piosenka o miłości. Ta piosenka nigdy się nie zestarzeje, jest piękna! „Lubię jej farbowane rzęsy, piegi i policzki blade…”. Uwielbiamy takie poetyckie teksty.  Piosenka  wyczarowuje miłosny nastrój. Przyjemnie się jej słucha.

Hey – Mimo wszystko

Początek teledysku może być trochę stresujący, ale najważniejsze to kochać mimo wszystko. To smutna, piosenka o  kochaniu, codziennej trosce o siebie nawzajem i szarej, polskiej rzeczywistości.  Wprowadza w melancholijny nastrój…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *